مقدمه ای در مورد معایب کار در محل در برابر کار در منزل

امروزه خیلی از افراد دارای توانایی های مختلفی هستند که از آنها بطور کامل استفاده و بهره برداری نمیکنند، راحت ترین روش پیدا کردن شغل، مراجعه به صفحه نیازمندیهای روزنامه هاست. اما آیا واقعا تمام خواسته های شما در این روش تأمین میشود.

بعنوان مثال خانم با تحصیلات حسابداری یا گرافیک جهت کار در کارخانه یا منشی مطب دنبال موقعیت مناسب هستند.
مثلاً حقوق مناسب و معمول برای یک خانم تحصیل کرده مناسب ماهیانه ۸۵۰ الی ۱۸۰۰ هزار تومان است که اغلب ساعت کاری از ساعت ۸ یا ۹ صبح الی ساعت ۱۷ الی ۱۹ میباشد.
وقتیکه تمام محاسبات درآمدی را ارزیابی کنید میبینیم که امکان کسب درآمد از روشهای جانبی هم وجود دارد، مثلاً متوسط فاصله منزل تا محل کار در تهران حداقل شامل ۲ یا ۳ مسیر حمل و نقل عمومی است که متوسط روزانه مبلغی معادل ۷ الی ۱۴ هزار تومان هزینه رفت و برگشت در تهران محاسبه میشود.هزینه زمان ماندن در مسیرهای رفت و برگشت در شهر تهران متوسط ۱ الی ۲ ساعت است.
هزینه های غیرمحسوس ولی واقعی هم داریم که شاید به نظر شما محاسبه نشده باشد و یا خنده دار باشد ولی این هزینه ها واقعی هستند و به نوعی حتماً باید جزء محاسبات مالی ثبت بشود مثلاً طی ۴ الی ۶ ماه هزینه لباس مخصوص کار در محل موردنظر، کفش، آرایش و احتمالاً هزینه های مربوط جمع های دوستانه و خوردنی و آشامیدنی ها در محل کار یا در مسیر کسب و کار اینترنتی در منزل !!!
آیا میتوانیم این هزینه ها را در نظر نگیریم؟!!
آیا میتوانیم آنها را خوب مدیریت کنیم؟!!
طبق تحقیق انجام شده متوسط ۲۰ الی ۳۰% از کل مبالغ دریافتی از حقوق آخر ماه بابت هزینه های ذکر شده صف میشود. البته خستگی حضور در محل کار به مدت چندین ساعت، عدم آزادی عملکرد در ساعت رفت و آمد و عدم توانایی برنامه ریزی جهت مسافرت، تفریح و… به خاطر محدودیت های مرخصی نیز جزء لاینفک کار محسوب میشود.
اما چاره؟!!
از طرفی امروزه شغل پیدا کردن شغل مناسب که بتوانیم از کنار آن درآمدزایی مناسب داشته باشیم جزء آرزوهای جوانان است و وقتی که یک نفر جویای کار، شغل مناسب خودش را پیدا میکند به نوعی آرامش روحی و روانی می رسد، احساس امنیت میکند و سعی میکند در شغل مربوطه رشد و پیشرفت داشته باشد. یعنی اینکه تازه با تمام مشکلات و هزینه های یاد شده، بازهم خدا را شکر میکنند که حدافل جایی مشغول به کار هستند.
ولی امان از روزی که همین شغل با درآمد یاد شده و دردسرهایش هم موجود نباشد، آنوقت سنگینی زندگی روی شانه های افراد نمایان میشود.

درصورتیکه شغل اصلی شما فروشندگی یا بازاریابهای اختصاصی مثل بیمه و… است، کار مناسبی برای شما در نظر داریم. اگر دانشجو هستید و با دوستان زیادی در تماس هستید و ارتباط عمومی خوبی دارید اگر ساعت کاری روزانه بالای ۴ الی ۶ ساعت دارید که بتوانید روی کارهای مختلف وقت بگذارید حتی برای شما پیشنهادهای خوبی داریم.

شرایط لازم جهت کار در منزل

جهت انجام امور کار در منزل و یا دریافت پیشنهادهای کاری مناسب تر به مقدماتی نیاز است که هرچه افراد در این موارد توانمندتر باشند امکان دریافت سود بیشتر برایشان مهیاتر است.

۱- حداقل تحصیلات دیپلم
در صورت داشتن تحصیلات بالاتر حتماً اعلام بفرمایید با ذکر رشته و مهارتها

۲- آشنایی با کامپیوتر و اینترنت
حداقل توانایی لازم توانایی انجام تایپ، ارسال و دریافت ایمیلها و گشت و گذار وب و اینترنت و توانایی جستجو کردن های اینترنتی است.
۳- روابط عمومی خوب
توانایی برقراری ارتباط مفید و مناسب با دیگران است. توانایی بیان و گفتن خوب اطلاعات لازم به دیگران است.
۴- زمان کار مفید
حداقل زمان مورد نیاز جهت نتیجه گیری مناسب ۲ ساعت در روز است ولی افرادی که تمام وقت هستند در اولویت انتخاب هستند.
۵- علاقه مند به انجام کارها 
یکی از مهمترین مشخصه های اصلی جهت کسب درآمد عالی است.

بنابراین اگر شرایط کافی را برای کار در منزل با اینترنت را دارید با کم ترین امکانات و مکان که درد سری برای شما داشته باشد می توانید به موفقیت شغلی خوبی دست یابید. پس تصمیم با شماست... .


منبع: کار در منزل