[http://www.aparat.com/v/JsHKx]

امروز می خواهم در مورد مهم ترین هدف همه ما در زندگی صحبت کنم. این سوال، سوال بسیار مهمی است که هدف ما در زندگی چیست؟ حتما همه ی شما قبول دارید که هدف نهایی همه ی ما در زندگی این است که شاد زندگی کنیم و انسانی شادتر باشیم. البته یک شادی واقعی و بادوام که لذت ما را از زندگی دو چندان کند.

تعریف شما از شادی درست و واقعی چیست؟ وقتی این سوال را از اکثر افراد می پرسیم آن ها معمولا می گویند برای اینکه شاد باشیم باید پولدار باشیم یا باید ماشین آخرین مدل بخریم یا باید خانه ویلایی داشته باشیم و شادی خودشان را موکول می کنند به عوامل بیرونی و می خواهند چیز های بیرونی را به دست بیاورند تا بتوانند شاد باشند. و اکثر آن ها ادعا می کنند که امکان ندارد که بتوانند با این چیزهایی که الان دارند شاد باشند ولی کاملا اشتباه فکر می کنند.

در این مطلب ویژه می خواهیم در مورد این موضوع که به نظر من موضوع بسیار مهمی است و در مسیر موفقیت شما بسیار تاثیر گذار است صحبت کنیم. برای این که موضوع را بیشتر روشن کنم اجازه بدهید به دوران گذشته برگردیم و یک مثالی را با هم مرور کنیم:

 خاطرتان باشد در دوران دبیرستان که بودید وقتی با شما صحبت می شد می گفتید که خدا کند زودتر این دبیرستان تمام شود و بعدش بتوانم شاد باشم. بعد که وارد دانشگاه شدید گفتید خدا کنه این دانشگاه هم زودتر تمام شود و واحدهایم را پاس کنم و از شر دانشگاه هم خلاص شوم تا بتوانم زودتر کار پیدا کنم. بعد از فارق التحصیلی از دانشگاه هم، وقتی از شما سوال پرسیده می شد، جواب می دادید که کار نیست که، من چطوری می توانم شاد باشم، اگر کار پیدا کنم شاد می شوم. و بعد از مدتی که کار پیدا کردید باز هم اون موقع شادی خودتان را موکول کردید به چیز دیگر. اگر دقت کنید اکثر ما در یک چرخه معیوبی از شادی قرار گرفتیم و این چرخه معیوب شادی، چیزی هست که اکثر ما به آن عادت کردیم و فکر می کنیم واقعیت و مسیر درست زندگی گیر افتادن در این حلقه شادی است.

شاید سوال بپرسید که چرا اکثر مردم در حلقه شادی گیر افتاده اند و در این چرخه معیوب در حال حرکت هستند. سوال بسیار خوبی است ولی برای مشاهده ی ویدیو و مطلب کامل، باید روی " شادی چیست؟ "  کلیک کنید.


منبع: آکادمی فرجی، آموزش موفقیت شغلی و درآمد اینترنتی